Grupa no Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas, kas nosaukumu izvēlējusies par godu kādam Francijas kūrortam – Super Besse pierāda, ka arī 21. gadsimtā postpankroks ir dzīvotspējīgs, ja tam iedod gandrīz vai Joy Division cienīgu coldwave elpu. Nedaudz melanholijas par aizgājušo panku laikmetu, gotiskas noskaņas, kas paceļ gluži vai eiforiskās virsotnēs, liekot domāt par laiku, kad zāle bija zaļāka un mūzika skanēja daudz nepieradinātāka. Koncertos Super Besse sniedz pārliecinošu, dziļu skanējumu un nenogurdināmās bungmašīnas ritmi aicina dejot, līdz izskan pēdējā takts.

2020. gada sākumā Baltkrievu duets Super Besse atgriezās ar jaunu albumu Un Rêve, kas nāca klajā martā un piedāvā no iepriekšējiem diviem albumiem atšķirīgu skanējumu.
Jaunajā ierakstā Super Besse sapludina zemas frekvences tehno bītus, drosmīgu basa līniju, nervozu ģitāru un attālinātu vokālu. Teksti krievu valodā skar eksistenciālas tēmas, kā pašidentifikāciju un pārdomas par pastāvēšanu mūsu mazajā pasaulē. Tomēr, pat nezinot krievu valodu, klausītājs sajutīs brīdinošu vēstījumu, pateicoties trauksmainajiem deju ritmiem.

Albums Un Rêve ir ieskaņots Berlīnē un Minskā. Tas nāks klajā 13. martā un, tāpat kā divus iepriekšējos Super Besse studijas ierakstus 63610 * (2015) and La Nuit * (2017), to izdod Latvijas mūzikas apgāds I Love You Records.

2021. gada 5. februārī nāca klajā grupas pēdējā albuma dziesmu remiksu apvienojums albumā Un Rêve remixes. Grupa pieaicinājusi Djus un elektroiniskās mūzikas māksliniekus radīt savas versijas par albuma dziesmām, kas, liekas, loģisks turpinājums iesāktajai deju mūzikas estētikai.

Super Besse izveidojās pirms sešiem gadiem Baltkrievijā kā post punk/coldwave apvienība un ir koncertējusi Eiropā, Krievijā un Ķīnā, visur iegūstot jaunus klausītājus un saņemot atzinīgas atsauksmes no kritiķiem. Viņu dziesma Holod ir iekļauta filmā Hotel Mumbai, kas uz lielajiem ekrāniem iznāca 2019. gadā.

Albumu vinilplates formātā iespējams iepriekšpasūtīt: https://ilyrecsuperbesse.bandcamp.com

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search