Grupa “Židrūns”, kas nosaukumu aizguvusi no kaimiņvalstī Lietuvā izplatīta vīriešu personvārda, jau kopš 2004. gada ir iemantojusi cieņu Latvijas neatkarīgās mūzikas aprindās. Panka, garāžroka, un citu radniecīgu rokmūzikas žanru iedvesmots, šis kvartets ir radījis savdabīgu skanējumu, kas raksturo ne vien grupas dziesmas, bet arī mūziķu attieksmi pret dzīvi.

Līdz šim “Židrūns” izdevis divus albumus – “Židrūnam sāp” (2008) un “Židrūns dzeltenbaltdzeltenais” (2010). Abi ieraksti saņēma labas kritiķu atsauksmes, kā arī nodrošināja grupai uzticamu cienītāju kopienu, kas seko grupai tās koncertos, kuri visbiežāk notiek dažādās neierastās koncertvietās Rīgā un citur Latvijā. “Židrūns” ar panākumiem ir uzstājušies arī vairākos lielos festivālos.

“Nekādu dziesmu par mīlestību starp cilvēkiem, aizrautība ar ritmisko dažādību un teksti latviešu valodā,” tā “Židrūns” raksturo savu mūziku. Piebilstot, ka tie nav principi, bet tradīcija, kas saglabāta arī grupas trešajā studijas ierakstā “Židrūns un tas, ko nevar nest”, kuru izdod apgāds “I Love You Records”.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search